picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

szkoła pilotów, gdzie szukać ?

szkoła pilotów, gdzie szukać ?

Czy zdobycie licencji pilota rekreacyjnego jest trudne? Interesuje mnie od dawna ten temat i nie wiem czy dalej marzyć czy dać sobie z tym spokój?

Fin56

Posty: 1

 
Z tego, co wiem, że licencja turystyczna to dużo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego dużo, ale mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś naprawdę bardzo poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, że się do tego nadajemy.

brawuśśś

Posty: 17

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, zatem nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

esktra333

Posty: 5

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, jakich masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem niezwykle usatysfakcjonowany. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

090913123

Posty: 2

 
Z tego, co wiem, iż licencja turystyczna to wiele godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego wiele, natomiast mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś rzeczywiście bardzo poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, wobec tego trzeba pokazać, iż się do tego nadajemy.

Klara323

Posty: 2

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w jakim zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, iż marzyć nadal będzie, lecz może w przyszłości?

090913123

Posty: 2

 
Z tego, co wiem licencje pilota można otrzymać, ale trzeba też dużo się uczyć. Dziś każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, że nie wszyscy od razu zaliczają.

Nikuś23

Posty: 7

 
Samoloty zawsze były drogie i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć sporo pieniędzy, ale i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

Pendrzec

Posty: 6

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, natomiast żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie zdobycie, zatem zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek możliwości zdrowotne.

Kitas

Posty: 5

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

tomalix

Posty: 9